Přestaňte říkat o vínu těchto pár nesmyslných frází

Dříve či později se v konverzaci nevyhnete vyřknutí určitých frází, a to třeba i nevědomky.

Můžete si v té chvíli myslet, že jde pouze rafinovanost, ale všichni asi dobře víme, že jde o něco docela jiného. Pojďme se tedy podívat na to, čemu byste se rozhodně měli v konverzaci spojené s vínem, vyhnout.

„Já piji jen...“

Tahle věta nikdy nekončí dobře. Svět vína je přece tak velký a rozmanitý! Existuje více než 1400 variant a tisíce unikátních vinných regionů. Proč by se tedy někdo omezoval jen na jeden druh? To prostě nedává smysl.

„Vlastně se to vyslovuje...“

Vyslovovat určité názvy vín může být trochu oříšek, ale pokud to zvládáte bez sebemenších potíží, může to být i děsně cool. Ale víte, co je ještě víc cool? Nepoučovat ostatní o tom, že něco vyslovují špatně. Sami dobře víte, že ani vám se to třeba na první pokus nepovedlo.

„Sladké víno? Kolik ti je, pět?“

Jsme dospělí. A dospělí si mohou dopřát i sladkých vín. A spousta lidí začínala vplouvat do světa vín právě díky těm sladším.

„Bílá vína nejsou určena k zrání“

Samozřejmě, většina bílých vín není určena ke zrání a dlouhodobé archivaci. Ale to nejsou ani některá červená. Jakmile ale narazíte na různé druhy jako Champagne, White Bordeaux nebo White Burgundy, poznáte, že tato vína jsou překvapivě bohatá a chutná právě díky svému delšímu věku.

„Červené víno nemůžeš kombinovat s rybou!“

No, v případě že se jedná o Pinot Noir, Gamay nebo Beaujolais, je nasnadě říci: Excuse moi? Mrkněte na nějaké tipy s jakými pokrmy lze víno kombinovat a budete vyvedeni z omylu.

„Je jen jeden druh vína: červené!“

Pějte si ódy na červená vína jak chcete. Asi se k vám nakonec i připojíme. Ale to až potom, co zapějeme své ódy na Viognier nebo Assyrtiko. Všechny jsou skvělé.

„Chutná jako raní mlha, pokračuje dál po svahu, a proměňuje se v kapky rosy na trávě..“

Není to úplně špatná chuťová definice, ale zatáhněte za brzdu. Mluvíme tady o víně, nepíšeme přeci báseň. Ohledně chuti vína neexistuje špatná odpověď, ale zaměřit bychom se měli přece jen spíše na pocity, které máme při pití vína. Každé víno je produkt, který má vůni nebo chuť, kterou lze snadno a jednoduše definovat.

Newsletter

 Přihlaste se a dostávejte výhodné nabídky jako první

Kontaktujte nás

Rádi vás v naších kancelářích uvítáme a dáme ochutnat naší současnou nabídku vín.

Adresa kanceláře v Praze

ul. Aviatická 1092/8
Praha 6

+420 246 096 756

info@iFiremniVino.cz